NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY Środa 22.07.2020r.

KOLEKTY:

- XVI. Niedziela Zwykła 19.07.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii

- XVII. Niedziela Zwykła 26.07.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii

- XVIII. Niedziela Zwykła 02.08.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii

- XIX. Niedziela Zwykła 09.08.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii

WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie wsparcie na rzecz utrzymania kościoła i parafii.

Konto parafii: 12 8883 1028 2004 4001 9013 0001 z dopiskiem „ na cele kultu religijnego”

INFORMACJE:

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br.

Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust.

AKTUALNOŚCI:

Odwiedzin chorych w lipcu i sierpniu nie będzie, w nagłych przypadkach zawsze

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna tylko po mszy św.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA: sprawowana jest zawsze na 30 min. przed Mszą św.;

Zaległe sprawy „ofiar za groby i za wodę..”. Można uregulować wpłacając u Pani Urszuli Matysek albo bezpośrednio na konto podając imię i nazwisko, nr. grobu. BS w Krapkowicach Nr. konta 76 8884 0004 2001 0000 2033 0108

Sprzątanie kościoła:

• 25.07.: Filipczyk Gabriela, Fiebig Gabriela, Felka Iwona
  • 01.08.: Klotka Anna, Sitko Irena, Bula Małgorzata
  • 08.08.: Karwot Renata, Kaczor Gabriela, Szajbel Jadwiga
  • 14.08.: Scheibel Ewa, Szajbel Natalia, Wróbel Danuta

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, złożone ofiary na kwiaty i skoszoną trawę.

Pielgrzymka Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego do św. Anny w Oleśnie w piątek 24 lipca o godz. 19.00 w kościele św. Anny w Oleśnie

Odpust ku czci św. Anny na Górze św. Anny. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają w dniach 24 - 26 lipca na odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej.

2 sierpnia Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu w kościele parafialnym możemy zyskać odpust zupełny, zwany „odpustem Porcjunkuli”. Aby uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W SOBOTĘ 15.08., w Uroczystość Wniebowzięcia NMP: po każdej mszy św. będą poświęcane zioła i wianki kwiatów

W niedzielę 13. 09. 2020 o godz. 11.15 odbędzie się Suma Dożynkowa

W niedzielę 20. 09. 2020 odbędzie się I Komunia św. dzieci klasy 4 SP

Sakrament Bierzmowania nasza młodzież klas I i II Szkoły Ponadpodstawowej przyjmie w środę 07.10. 2020 w Komornikach o godz. 16.00

piątek, 07 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna