NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY poprzedzone Triduum - Sobota 22.02.2020r.

17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań,  18:00 msza św. w intencji czcicieli

(jeżeli 22 miesiąca przypada w niedzielę porządek jest następujący: 14.30 nabożeństwo do Świętej, o 15.00 msza św.).

Prośby i podziękowania składamy do skrzynki obok relikwii

Aktualności:

ZACHĘCAM BY W WIELKIM POŚCIE ZADBAĆ O TRZEŹWOŚĆ I DUCHA POKUTY

W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w piątki
  • Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi w niedziele Wlk. Postu

Zalecki z okazji Wielkiego Postu można składać w zakrystii kościoła od I. Niedzieli Wlk. Postu

W naszej parafii odbywają się nabożeństwa ku czci św. Rity

z poświęceniem róż oraz ucałowaniem relikwii Świętej 22 każdego miesiąca, poprzedzone TRIDUUM DO ŚWIĘTEJ RITY.

Nabożeństwa odbywają się 22. dnia każdego miesiąca

• o godzinie 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań
  • 18:00 msza św. w intencji czcicieli

Nie bądźmy obojętni i pozwólmy, by św. Rita wsparła nas w tych trudach.

W ciągu dnia można wstąpić do kościoła głównym wejściem na adorację i modlitwę relikwii św. Rity!

Msze Święte w języku niemieckim odprawiane są w naszej Parafii:

• w każdy czwartek i piątek o godz. 7.00
  • oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 7.30

Sprzątanie kościoła wg. ustalonego planu. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty!

W każdej kolejce sprzątają tylko cztery rodziny!

Okazja do spowiedzi św.  codziennie pół godziny przed Mszą św.

Próby SCHOLI w ŚRODY o godz. 16.15 w SALCE.

Odwiedziny chorych w I. piątek  06.03., od godz. 8.30  marca

Wielki Post rozpoczynamy w Środę Popielcową 26.02..

W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli od ilości pokarmów i jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

W Środę Popielcową posypanie popiołem na znak pokuty będzie miało miejsce podczas wszystkich mszy św.

W WTOREK 03.03. o godz. 18.45 spotkanie dla młodzieży klasy 8 SP i klasy I Szkoły Ponadpodstawowej (salka)

Stowarzyszenie Rozwoju "STODOŁA" zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Kobiet
w dniu 07.03.2020 o godz. 16.00 (sobota). W programie artystycznym wystąpią Norbert Rasch & Aneta Lissy – Kluczny. Mile widziani również panowie. Zapisy pod nr tel. 77 4668 544 lub 693 309 344 pani Krystyna Majer (biuro Filplast-u);

Spotkanie przed pielgrzymką do GRECJI w WTOREK - 10.03., o godz. 19.00 w KOMORNIKACH

Reszta wpłaty na pielgrzymkę do GRECJI: do 28.02. tylko PLN zaś po spotkaniu przed pielgrzymką w WTOREK - 10.03., wtedy wpłata Euro.

Nauki przedmałżeńskie odbędą się w tym roku w terminie: 01.03. w Komornikach o 15.15, zaś pozostałe nauki odbędą się w godz. 16.00 w Zielinie.

W tym roku Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy od 11.03 do 15.03. 2020, które poprowadzi o. Henryk Kałuża SVD.

W sobotę 07.03. od godz. 8.00

PO RAZ KOLEJNY NA POCZĄTKU MARCA PRZEPROWADZIMY ZBIÓRKĘ ZŁOMU na terenie całej naszej Parafii,

a pieniądze zostaną przeznaczone na REMONT ogrodzenia cmentarza wzdłuż ulicy Prudnickiej.

W helni od strony Ściborowic jest zainstalowana skarbonka na msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

Info dla rodziców, dzieci i młodzieży:

Komorniki: msze św. dla dzieci szkoły podstawowej (do 8 klasy włącznie) i przedszkoladków w piątki o 17.00

KANCELARIA PARAFIALNA – GODZINY URZĘDOWANIA (od dnia 02.09. 2019)

Wtorek (Dobra – zakrystia kościoła) od 17.00 do 18.00;

Środa (Komorniki) od 17.00 do 18.00;

Inne terminy po wcześniejszym umówieniu się.

Telefon parafialny: 77 4668559 albo parafiakomorniki@opw.pl

​Bardzo prosi się aby:

SPRAWY CMENTARZA: BARDZO prosi się aby na cmentarzu do kontenera wrzucać szkło i plastyk a do boksu rzeczy ulegające biodegradacji, natomiast resztki pomników, gruz po nagrobkach zabierać do domu oraz ZAZNAJOMIĆ SIĘ Z REGULAMINEM CMENTARZA.

• OBOWIĄZKOWO zgłosić ustnie oraz pisemnie postawienie nagrobka przed MONTAŻEM a nie po postawieniu, podobnie i likwidację grobu!

• Istnieje możliwość wysypania wokół grobu tłucznia (takiego jaki już został wysypany wcześniej) we własnym zakresie (folia a na nią tłuczeń). Zabraniam wykładania kostki, płyt granitowych wokół nagrobka!

• na cmentarzu należy: wrzucać szkło i plastyk do kontenera a do boksu rzeczy ulegające biodegradacji, natomiast resztki pomników zabierać do domu,

• solidnie zakręcać kurki od wody !!!

• „Ofiary na utrzymanie cmentarza i obejścia” można też wpłacać bezpośrednio na konto podając: imię i nazwisko oraz miejscowość

Proszę uregulować zaległe sprawy „ofiar na utrzymanie cmentarza, za wodę..”. Można to uczynić wpłacając na konto podając imię i nazwisko oraz miejscowość. Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki Nr. konta 76 8883 1028 9003 0002 1757 0001

Zamawianie mszy św.:

Zachęcam, by każda rodzina naszej Parafii (również stażem młode rodziny) zadbały o msze święte w naszym kościele parafialnym, w wybranych przez siebie intencjach (przynajmniej): 1 za żywych i 1 za zmarłych (np. dziadków), pamiętając o mszach rocznicowych jak urodziny, rocznice ślubne!

Zamawianie mszy św. : parafiakomorniki@opw.pl