Wierni gromadzący się w kościołach na liturgii i poza nią (np. w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. W obrzędzie pogrzebu na cmentarzu może brać udział 150 osób, OBOWIĄZUJE ZASADA DYSTANSOWANIA SIĘ min. 2 M. OD SIEBIE albo zasłonięcie ust i nosa.

NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY PONIEDZIAŁEK 22.07.2020r.

KOLEKTY:

• XIII. Niedziela Zwykła 28.06.: na opał do kościoła;
  • XIV. Niedziela Zwykła 05.07.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii;
  • XV. Niedziela Zwykła 12.07.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii;
  • XVI. Niedziela Zwykła 19.07.: na utrzymanie naszego kościoła i parafii;

WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie wsparcie na rzecz utrzymania kościoła i parafii.

Konto Parafii: 60 8883 1028 2003 0000 0387 0001 z dopiskiem „na cele kultu religijnego”

INFORMACJE:

Transmisje Mszy św. i nabożeństw w Radiu Doxa. Diecezjalne Radio Doxa zachęca do duchowego udziału w transmitowanych Mszach św. i nabożeństwach. Radiowy Różaniec na antenie Radia Doxa – od poniedziałku do piątku o 21.30, a w soboty i niedziele o 20.00. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM

Bp Andrzej Czaja odwołuje z dniem 30 maja br., od soboty, dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych w niedziele i dni świąteczne. Nie dotyczy to osób w podeszłym wieku.

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. RITY:

W naszej parafii odbywają się nabożeństwa ku czci św. Rity

z poświęceniem róż oraz ucałowaniem relikwii Świętej 22 każdego miesiąca, poprzedzone TRIDUUM DO ŚWIĘTEJ RITY.

Nabożeństwa odbywają się 22. dnia każdego miesiąca

• o godzinie 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań
  • 18:00 msza św. w intencji czcicieli

(jeżeli 22 miesiąca przypada w niedzielę porządek jest następujący: 15.30 nabożeństwo do Świętej, o 16.00 msza św.).

Nie bądźmy obojętni i pozwólmy, by św. Rita wsparła nas w tych trudach.

W ciągu dnia można wstąpić do kościoła głównym wejściem na adorację i modlitwę relikwii św. Rity!

AKTUALNOŚCI:

Msze Święte w języku niemieckim odprawiane są w naszej Parafii:

• w każdy czwartek i piątek o godz. 7.00
  • oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 7.30

SPOWIEDŹ ŚWIĘTAsprawowana jest zawsze na 30 min. przed Mszą św..

TRANSMISJE MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO MOŻLIWE PRZEZ INTERNET: WCHODZĄC NA STRONĘ PARAFIALNĄ www.parafiakomorniki.com.pl, klikając link

W helni od strony Ściborowic jest zainstalowana skarbonka na msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

Odwiedzin chorych w lipcu i sierpniu nie będzie

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna tylko po mszy św.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA: sprawowana jest zawsze na 30 min. przed Mszą św.

Wierni gromadzący się w kościołach są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa.

Niedziela 05.07.2020 14.00: Nieszpory niedzielne oraz błogosławieństwo pojazdów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa na placu przed „Stodołą” i nowym parkingu, ofiara przy tej okazji złożona (1 gr. od szczęśliwie przejechanego kilometra) jest przeznaczona dla naszych misjonarzy.

Poniedziałek 13.07.2020  19.00:  różaniec i procesja fatimska

PIELGRZYMKA autokarowa w BIESZCZADY (Łańcut – Przemyśl – Kalwaria Pacławska – Dukla – Solina) w terminie: 24.08. – 26.08. 2020 ODBĘDZIE SIĘ. Cena 550/ os.. PROSIMY O UREGULOWANIE reszty kwoty oraz potwierdzenie uczestnictwa do 05.07. , u Pani Krystyny Majer w biurze Filplastu W KOMORNIKACH!

Pielgrzymka do Grecji – śladami św. Pawła: 12.10. – 21.10.2020, (cena: 920,00 PLN + 350 Euro od osoby), na dzień dzisiejszy będzie miała miejsce, chyba że w wrześniu granice zostaną zamknięte z powodu koronawirusa

Zarząd Stowarzyszenia „Stodoła” zaprasza na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się w dniu 29.06. 2020 (poniedziałek) o godz. 18.00 w Komornikach w „Stodole”

Komunikat Biskupa Opolskiego w związku z 44. Pieszą Pielgrzymką Opolską na Jasną Górę jest wywieszony w gablotce

KANCELARIA PARAFIALNA – GODZINY URZĘDOWANIA (od dnia 02.09. 2019)

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna tylko po mszy św.

Telefon parafialny: 77 4668559 albo parafiakomorniki@opw.pl

SPRAWY CMENTARZA:

​Bardzo prosi się aby:

ZAZNAJOMIĆ SIĘ Z REGULAMINEM CMENTARZA

• OBOWIĄZKOWO zgłosić ustnie oraz pisemnie postawienie nagrobka przed MONTAŻEM a nie po postawieniu, podobnie i likwidację grobu!

• Istnieje możliwość wysypania wokół grobu tłucznia (takiego jaki już został wysypany wcześniej) we własnym zakresie (folia a na nią tłuczeń). Zabraniam wykładania kostki, płyt granitowych wokół nagrobka!

• prosi się aby na cmentarzu do kontenera wrzucać szkło i plastyk a do boksu rzeczy ulegające biodegradacji, natomiast resztki pomników, gruz po nagrobkach zabierać do domu

• solidnie zakręcać kurki od wody !!!

• „Ofiary na utrzymanie cmentarza i obejścia” można też wpłacać bezpośrednio na konto podając: imię i nazwisko oraz miejscowość

SPRAWY CMENTARZA: Prosimy by uregulować zaległe sprawy „ofiar na utrzymanie cmentarza, za wodę za rok 2020. Można to uczynić wpłacając u Sołtysów albo na konto podając imię i nazwisko oraz miejscowość. Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki Nr. konta 76 8883 1028 9003 0002 1757 0001

Zamawianie mszy św.:

Zachęcam, by każda rodzina naszej Parafii (również stażem młode rodziny) zadbały o msze święte w naszym kościele parafialnym, w wybranych przez siebie intencjach (przynajmniej): 1 za żywych i 1 za zmarłych (np. dziadków), pamiętając o mszach rocznicowych jak urodziny, rocznice ślubne!

Zamawianie mszy św. : parafiakomorniki@opw.pl