Zespół Mniejszości Niemieckiej Komornik - Łowkowic powstał w roku 1989. W zespole śpiewali seniorzy jak również występowała i śpiewała młodzież. Po dwudziestu latach trwania zespołu seniorzy się wykruszyli a młodzież założyła rodziny a inni wyjechali na zachód. Zespół prowadziła Pani Agnes Weindrich z Komornik a  dziś sprawuje nad nim opiekę pani Anna Pawliczek z Łowkowic. Zespół dalej koncertuje lecz w mniejszym składzie.

piątek, 30 października 2020 r.
Imieniny obchodzą: Zenobia, Przemysław, Edmund, Alfons, Augustyna, Łukasz, Urban