----- KLAUZULA INFORMACYJNA -----

Odpus św. Rity 22.05.2020r. - kazanie, galeria zdjęc...

 

 

NABOŻEŃSTWO do św. RITY

Poniedziałek 22.06.2026r.

17.00 Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań- KORONKA

18:00 Msza św. w intencji czcicieli z poświęceniem róż
-  błogosławieństwo relikwiami św. Rity

Prośby i podziękowania składamy do skrzynki obok relikwii

NABOŻEŃSTWO do św. CHARBELA

Wtorek 09.06.2026r.

Msza św. w intencji czcicieli, ich próśb i podziękowań 

-  błogosławieństwo relikwiami św. Charbela

Nabożeństwo poprzedzone nowenną

Obok krat jest skrzynka na intencje, prośby i podziękowania

Adoracja relikwii św. Charbela zawsze 30 min. przed każdą mszą św.

 

 

Obecny kościół jest prawdopodobnie już trzecim kościołem w parafii komornickiej. Należy przypuszczać, że Komorniki i Łowkowice otrzymały go krótko po przekazaniu ich przez Mieszka w 1245 roku cystersom.
Fakt tego przekazu został zatwierdzony przez księcia Władysława w 1274 roku, który jednocześnie nadał tym wsiom prawa niemieckie. W zwyczaju wówczas było, że większość osad zakładanych na prawie niemieckim otrzymywała jednocześnie swoje kościoły. Jednak pierwsza udokumentowana wzmianka o kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Komornikach pochodzi dopiero z 1494 roku. Wówczas jego proboszczem był Symonn Walter czytaj dalej...

 

Ogłoszenia Komorniki

Myśli na niedziele i nie tylko…

W sercu człowieka jest głębokie pragnienie, by być dobrze przyjętym, zrozumianym i kochanym przez innych. Jest to bardzo naturalne. Jednocześnie niemal każdy z nas doświadcza tego, że często budujemy swoje życie na pozorach. Uczymy się pokazywać światu to, co mocne, uporządkowane i poprawne, a ukrywamy to, co kruche, pogubione i poranione.

Także w relacji z Bogiem może pojawić się pokusa życia pozornego. Można być blisko Kościoła, praktykować religię, modlić się, a jednocześnie gdzieś głęboko żyć z dala od Boga. Można wykonywać religijne gesty, ale pozostawić serce zamknięte na Jego obecność. Można nawet przyzwyczaić się do wiary i przestać zadawać sobie pytanie: czy naprawdę żyję Ewangelią? Bóg przez proroka Ozeasza mówi do każdego i każdej z nas: „Miłości pragnę, nie krwawej ofiary”. Co to oznacza dla nas? Bóg bardziej niż zewnętrznych praktyk pragnie naszego serca. Bardziej niż spełniania rytuałów pragnie relacji z nami. Bardziej niż religijnej poprawności pragnie naszego szczerego nawrócenia. Bo można wykonywać wiele czynności religijnych, a jednocześnie być człowiekiem smutnym, zamkniętym, pysznym czy pozbawionym miłosierdzia. Wtedy nasza wiara staje się martwa. Nie oznacza to jednak, że modlitwa, liturgia czy sakramenty są czymś nieważnym albo zbędnym. Przeciwnie – są drogą spotkania z Bogiem. Eucharystia, spowiedź, modlitwa i życie Kościoła mają prowadzić człowieka do prawdziwego nawrócenia i przemiany serca. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy człowiek zatrzymuje się jedynie na zewnętrznych praktykach, a jego serce pozostaje daleko od Boga. Dlatego prośmy Boga o serce prawdziwe, o żywą i prawdziwą wiarę, o miłość, która pozostanie wierna także wtedy, gdy przyjdą trud, zwątpienie i krzyż i abyśmy nigdy nie uciekli od stołu, przy którym chce usiąść Chrystus.


 

 

 


Porządek nabożeństw i list parafialny przy wejściu do kościoła.



Ważne dla rodziców: kwalifikacje chrzestnego/chrzestnej:

Kanoniczne wymagania stawiane chrzestnym:

-mieć ukończony szesnasty rok życia

- być katolikiem, po I Komunii św., bierzmowanym, prowadzić życie zgodne z wiarą, tzn. praktykujący co niedzielną Eucharystię, przystępujący do S. Pokuty

- być wolnym od jakichkolwiek kar kościelnych

- nie dopuszcza się do pełnienia tej funkcji osób żyjących w związkach niesakramentalnych, konkubinacie czy młodzieży, która odmawia uczestnictwa w katechizacji w szkole


Ważne dla narzeczonych:

Zgłoszenie się do parafii celem poinformowania duszpasterza o zamiarze zawarcia małżeństwa, potwierdzenia daty ślubu oraz ustalenia daty na kanoniczne badanie przedślubne (protokół przedmałżeński) odbywa się na 3 miesiące przed datą ślubu.