----- KLAUZULA INFORMACYJNA -----

22.12.2019r.  - dzień modlitwy do św. Rity

Prośby i podziękowania składamy do skrzynki

 

 

Apel do wszytskich Ludzi Dobrej Woli

Pomóżmy Rozalce, naszej małej Parafiance.  Walczy z ciężką chorobą.  Wierzymy, jednak że z Bożą pomocą ją przezwycięży. 


Fundacja "Na ratunek"
Nr konta 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867, tytuł ROZALIA KOZIOŁEK

Lub kontakt na email/priv


Wiecej informacji:

tata Tomasz , mama Małgorzata

Myśli na niedzielę i nie tylko… 

Świecki katechista mówił do zebranych w kościele słuchaczy, że to, co najcenniejsze, dawno zostato nam podarowane. Nosimy w naszych sercach skarb nieoceniony. Najważniejsze to umieć to z siebie wydobyć, odszukać. Tak jak ten cztowiek, ktoremu przyśniło się, że pod mostem w jego miejscowości ukryty jest skarb. Postanowil sprawdzić ów sen. Kopał i kopał, ale niczego nie znalazł. Spotkał jednak człowieka, który powiedział, że poprzedniej nocy śnił się mu pewien głupiec, który szukal skarbu pod mostem, nie wiedząc, że go ma we wlasnym domu. Ta podpowiedź, nieznanego człowieka stała się prawdziwa. 
Rozpoczynamy Adwent, czas poszukiwania najcenniejszego skarbu. Skarbu wiary i zbawienia, który przynosi nam oczekiwany Pan. Jak go odnaleźć? Z pomocą w tym poszukiwaniu, przychodzi do nas słowo dzisiejszej liturgii. Słowo pelne troski o każdego z nas, uczące drog Pana. A wszystko po to, byśmy potrafili kroczyć Jego ścieżkami. Ścieżki Pana, po których mamy iść w czasie Adwentu, to ścieżki pokoju, wzajemnej zgody. Drogi Pana to wzajemne przebaczenie, które pozwoli nam otworzyć się na drugiego człowieka, a w konsekwencji na przychodzącego Mesjasza. To jest kolejna szansa, przed która stawia każdego z nas Bóg. Nie zmarnujmy jej, aby nie okazało się, że jesteśmy zł odziejami jakże wyjątkowego czasu. 

Z życia parafii:​

Nabożeństwa ku czci św. Rity odbywają się 22. dnia każdego miesiąca.

W ciągu dnia można wstąpić do kościoła na adorację relikwii św. Rity (główne wejście)

15.grudnia 2019 g. 14:00
Koncert promujący płytę organowo-kameralną nagraną na komornickich organach w sierpniu bieżącego roku. Wykonawcami będą Rafał Poremba - trąbka oraz Julianna Petzuch - organy. Po koncercie będzie możliwość nabycia debiutanckiej płyty, która ma na celu promocję młodych, lokalnych talentów. W repertuarze znajdą się znane i mniej znane utwory muzyki klasycznej (m.in. Bacha, Haendla i Mendelssohna) która umili czas, rozweseli dusze i wzbudzi do refleksji słuchaczy.

Nasza Parafia organizuje autokarowe pielgrzymki:

  • do GRECJI – śladami św. Pawła: 20.04. – 28.04.2020:. Zapisy również u pani Krystyny Majer, biuro Filplastu

Szczegóły dotyczące pielgrzymek w ulotkach wyłożonych na regale! 

DRODZY PARAFIANIE! Rada Parafialna na ostatnim swoim posiedzeniu 28.08. 2018 podjęła decyzję o przeprowadzeniu renowacji i konserwacji ołtarzy kościoła (głównego i bocznych wraz z figurami). Prace te rozpoczną się na wiosnę 2019 roku.

Ofiary na renowację i konserwację ołtarzy kościoła (głównego i bocznych wraz z figurami), koszt to 129 000 PLN, można wpłacać bezpośrednio na konto: 

Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki

83 8883 1028 2004 4000 0387 0002                                        

Tytuł: Ofiara na cele kultu religijnego.