----- KLAUZULA INFORMACYJNA -----

NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY Wtorek 22.10.2020r.  

Odpus św. Rity 22.05.2020r. - kazanie, galeria zdjęc...

Myśli na niedzielę i nie tylko…

Na początku ubiegłego stulecia, w roku 1911, pięcioosobowa ekspedycja brytyjskich badaczy wyruszyła, by zdobyć Biegun Południowy. W bardzo trudnych warunkach mieli oni do pokonania ponad tysiąc kilometrów. Mimo śniegu, lodu, potwornego zimna i silnego wiatru, wyprawa zakończyła się sukcesem. Niestety, radość i sława tej piątki śmiałków trwały bardzo krótko. Podczas drogi powrotnej z powodu zimna i wycieńczenia wszyscy zmarli zaledwie kilka kilometrów od miejsca, w którym mogliby otrzymać pomoc. Jednym z tych odkrywców był Bill Wilson. Mądry, wykształcony, lecz obdarzony bardzo niemiłym – jak to relacjonowali jego koledzy ze studiów – charakterem. Podczas wyprawy otrzymał przydomek: „Bill, który wprowadza pokój”. W tejże kronice ekspedycji, sam Bill napisał na kilka godzin przed śmiercią: „Niezależnie od tego, czy będę długo żył, czy jutro umrę, wiem, że jestem w rękach Boga i żyję po to, by innych do Boga przyprowadzić (…), musimy czynić, co tylko możemy, a resztę pozostawmy Bogu”.

 

Z życia parafii:​

 

Czwartek 01.10.2020    Aroracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży bierzmowanej

Piątek 02.10.2020         Odwiedziny chorych

Niedziela 04.10.2020    Komorniki. Dozynki parafialne.

Środa 07.10.2020         Bierzmowanie

Wiecej ogłoszenia  KOMORNIKIWiecej ogłoszenia DOBRA

ZAPRASZAM wszystkich PARAFIAN do licznego i gorliwego uczestnictwa w Mszach św. w niedziele i w tygodniu jak również do zaangażowania się w modlitwę różańcową. Z racji Roku Eucharystycznego postarajmy się zadbać o to by dana rodzina, która zamówiła mszę św. oraz najbliżsi przystąpili do S. Pokuty i do Komunii św.

Jesteśmy w trakcie remontu ogrodzenia cmentarza. Koszt to 70 000 PLN. Ofiary na remont ogrodzenia cmentarza można wpłacać bezpośrednio na konto: Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki 83 8883 1028 2004 4000 0387 0002.